**** NAŠÍM POSLEDNÍM FILMEM JE KRÁTKÝ REKLAMNÍ ŠOT PRO OBCHOD PONGO.CZ ****

Aktualizace: říjen 2008

Vítejte na stránkách amatérské filmové společnosti ARTEC studios. Stránky byly založeny v lednu roku 2006, ale samotná filmová společnost existuje již od roku 1999. Filmem se však zabýváme již od roku 1997, kdy jsme ještě vystupovali pod jménem PK & MSt Entertaiment. V té době vzniklo pár hraných filmů jako "Blutig Zeit", "Křeslo pro hosta" a dokumentární snímek o částečném zatmění slunce v České republice, které proběhlo v roce 1999.

Roku 1999 však došlo k definitivnímu přejmenování společnosti, ale hlavně jsme přešli k tvorbě animovaného filmu. Zabýváme se převážně klasickou animací, kterou občas doplňujeme animací počítačovou. Jelikož jsme v počátku nevlastnili barevnou kameru ani střihací zařízení, naše filmy vznikaly za použití primitivní černobílé bezpečnostní mini kamery a VHS rekordéru. Z tohoto období jsou krátké upoutávkové LEGO filmečky na "Piráty", "Hrady" a "LEGO BASIC". Poslední film natočený těmito prostředky byl "Star Trek LEGO", který vznikl roku 2000, a na kterém jsme spolupracovali se společností R & K Enterprises.

Počátek roku 2001 můžeme pro naši společnost považovat za zlomový. Pořídili jsme totiž konečně barevnou kameru a videorekordér byl nahrazen výkonným počítačem s televizní kartou. S touto novou technikou byl natočen už druhý delší film "Star Trek LEGO - Paradox", na kterém jsme opět spolupracovali se společností R & K Enterprises. 9. ledna roku 2006 se na televizních obrazovkách objevila z tohoto filmu i krátká upoutávka, v pořadu televize NOVA - Víkend.

Během roku 2006 jsme se pustili do nového filmového projektu s názvem "Doktor Ox". Jednalo se o zfilmování jednoho díla známého autora Julese Verna. První myšlenka zfilmovat toto dílo však vznikla již v roce 2003. Prvním impulsem byla touha pokusit se zfilmovat nějaké skutečné dílo, které navíc není moc známé a tudíž se mu této "pocty" ještě nedostalo. Přípravy pro samotné natáčení začaly ve stejném roce a trvaly až do jara roku 2006. Samotné natáčení pak probíhalo od července do prosince roku 2006. Film je opět jako "Star Trek LEGO - Paradox" natočen již přes barevnou kameru do PC, kde je následně sestříhán a ozvučen.

V roce 2008 nás oslovil internetový obchod Pongo.cz, který se zabývá prodejem hraček. Byli jsme požádáni o natočení krátkého reklamního šotu, určeného k propagaci a pobavení zákazníků obchodu. Celková příprava, od vymyšlení příběhu, napsání scénáře, sestavení interiérů a exteriérů a hlavního natáčení se vměstnala do šesti měsíců. Motivem se stala jednoduchá zápletka s loupeží a následným dopadením pachatele.